Gemeentebelasting · Antwerpen
Gemeentebelasting in Lint in 2026: 8 %
Bijgewerkt op
Sinds 1 november 2026 wordt de bedrijfsvoorheffing anders berekend (koninklijk besluit van 27 september 2026). De berekeningen op deze pagina volgen nog de vorige regels: voor loon dat vanaf 1 november wordt betaald, kunnen de bedrijfsvoorheffing en het nettoloon verschillen. Update in voorbereiding.
In Lint bedraagt de gemeentebelasting 8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 648 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 36 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).
233e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 46 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Kontich het minst belast, met 5,7 %: als u er woont, betaalt u € 186 per jaar minder bij € 3.500 bruto.
Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Lint?
Lint is een gemeente in het arrondissement Antwerpen, in de provincie Antwerpen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 8 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 8,00 aan de gemeente.
| Bruto per maand | Belasting verschuldigd aan de staat | Belasting in Lint (8 %) | Verschil met het gemiddelde |
|---|---|---|---|
| € 2.000 | € 2.424 | € 194 | + € 11 |
| € 2.500 | € 4.596 | € 368 | + € 21 |
| € 3.500 | € 8.101 | € 648 | + € 36 |
| € 5.000 | € 15.689 | € 1.255 | + € 71 |
Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Lint zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 81 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.
In de provincie Antwerpen staat Lint op de 64e plaats van 67, op gelijke hoogte met 3 andere gemeenten.
Waar komt het tarief van Lint vandaan?
Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Lint hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.
In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Lint zit 0,78 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.
Lint en de buurgemeenten
- van 5,1 tot 6 %
- van 6,1 tot 6,9 %
- van 7 tot 7,4 %
- van 7,5 tot 7,9 %
- van 8 tot 8,4 %
- Lint
Gemeentegrenzen: Statbel.
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Lint |
|---|---|---|---|
| Kontich | 5,7 % | € 462 | − € 186 per jaar |
| Duffel | 6,5 % | € 527 | − € 122 per jaar |
| Boechout | 7,1 % | € 575 | − € 73 per jaar |
| Lier | 7,2 % | € 583 | − € 65 per jaar |
| Hove | 7,5 % | € 608 | − € 41 per jaar |
| Lint | 8 % | € 648 | — |
Van de buurgemeenten is Kontich het minst belast, met 5,7 %: als u er woont, betaalt u € 186 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.
De gemeenten van het arrondissement Antwerpen
| Gemeente | Tarief | Belasting bij € 3.500 bruto | Verschil met Lint |
|---|---|---|---|
| Aartselaar | 5 % | € 405 | − € 243 per jaar |
| Schilde | 5 % | € 405 | − € 243 per jaar |
| Wommelgem | 5 % | € 405 | − € 243 per jaar |
| Kapellen | 5,5 % | € 446 | − € 203 per jaar |
| Wijnegem | 5,5 % | € 446 | − € 203 per jaar |
| Kontich | 5,7 % | € 462 | − € 186 per jaar |
| Brasschaat | 6 % | € 486 | − € 162 per jaar |
| Edegem | 6,5 % | € 527 | − € 122 per jaar |
| Ranst | 6,5 % | € 527 | − € 122 per jaar |
| Rumst | 6,5 % | € 527 | − € 122 per jaar |
| Schoten | 6,5 % | € 527 | − € 122 per jaar |
| Zoersel | 6,5 % | € 527 | − € 122 per jaar |
| Schelle | 6,8 % | € 551 | − € 97 per jaar |
| Antwerpen | 7 % | € 567 | − € 81 per jaar |
| Brecht | 7 % | € 567 | − € 81 per jaar |
| Essen | 7 % | € 567 | − € 81 per jaar |
| Malle | 7 % | € 567 | − € 81 per jaar |
| Wuustwezel | 7 % | € 567 | − € 81 per jaar |
| Zandhoven | 7 % | € 567 | − € 81 per jaar |
| Boechout | 7,1 % | € 575 | − € 73 per jaar |
| Stabroek | 7,3 % | € 591 | − € 57 per jaar |
| Hemiksem | 7,5 % | € 608 | − € 41 per jaar |
| Hove | 7,5 % | € 608 | − € 41 per jaar |
| Kalmthout | 7,5 % | € 608 | − € 41 per jaar |
| Mortsel | 7,5 % | € 608 | − € 41 per jaar |
| Boom | 7,9 % | € 640 | − € 8 per jaar |
| Lint | 8 % | € 648 | — |
| Niel | 8 % | € 648 | ≈ € 0 |
Bereken uw gemeentebelasting in Lint
Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.
De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).
Veelgestelde vragen
Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Lint in 2026?
8 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Lint hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.
Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Lint bij een loon van € 3.500 bruto?
Ongeveer € 648 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 36 meer dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 368 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.
Welke buurgemeente van Lint is het minst belast?
Kontich, met 5,7 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 186 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.
En nu?
- Alle gemeentebelastingenDe kaart en het tarief van de 565 gemeenten.
- En als ik verhuis?Gemeentebelasting, kinderbijslag en belastingverminderingen.
- Belastingsimulator voor het gezinUw volledige belasting, gemeentebelasting inbegrepen.
- Terugbetaling of bijbetaling?Wat er op uw aanslagbiljet zal staan.
Bronnen
Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.
- Alle gemeenten in Antwerpen: gemeentebelasting per gemeente, aanslagjaar 2026 (“Bronnen: Gemeente-Stadsmonitor Vlaanderen (aanslagjaar 2026)”), geraadpleegd op 8 oktober 2026, Waarwonen.be (secundaire bron).
- Belastingtarieven in gemeenten stabiel voor 2026 (5 februari 2026): gemiddeld tarief van 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025), 24 verhogingen, 21 verlagingen, Knokke-Heist als enige gemeente op 0 %, De Panne en Koksijde gaan van 0 naar 5 %, Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.
- Gemeentebelasting in België: hoe werkt het? Gemiddeld tarief van 7,55 % over de 565 gemeenten voor aanslagjaar 2026, meest voorkomend tarief 8 % (126 gemeenten), Astro Tax (secundaire bron).
- Taux d’imposition, revenus 2025 et 2026, FOD Financiën.