Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Antwerpen

Gemeentebelasting in Kalmthout in 2026: 7,5 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Kalmthout

In Kalmthout bedraagt de gemeentebelasting 7,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 608 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 4 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

137e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 46 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Kapellen het minst belast, met 5,5 %: als u er woont, betaalt u € 162 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

7,5 %tarief 2026 van Kalmthout
€ 345per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 608per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
137erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Kalmthout?

Kalmthout is een gemeente in het arrondissement Antwerpen, in de provincie Antwerpen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 7,5 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 7,50 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Kalmthout (7,5 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 182− € 1
€ 2.500€ 4.596€ 345− € 2
€ 3.500€ 8.101€ 608− € 4
€ 5.000€ 15.689€ 1.177− € 8
Jaarlijkse gemeentebelasting in Kalmthout voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Kalmthout zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 41 per jaar hoger zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Antwerpen staat Kalmthout op de 46e plaats van 67, op gelijke hoogte met 13 andere gemeenten.

Waar komt het tarief van Kalmthout vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Kalmthout hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Kalmthout zit 0,28 procentpunt hoger. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Kalmthout en de buurgemeenten

Essen: 7 %Kapellen: 5,5 %Wuustwezel: 7 %Kalmthout: 7,5 %
  • van 5,1 tot 6 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • Kalmthout

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Kalmthout
Kapellen5,5 %€ 446− € 162 per jaar
Essen7 %€ 567− € 41 per jaar
Wuustwezel7 %€ 567− € 41 per jaar
Kalmthout7,5 %€ 608—
Tarief 2026 van Kalmthout en van de 3 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Kapellen het minst belast, met 5,5 %: als u er woont, betaalt u € 162 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Antwerpen

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Kalmthout
Aartselaar5 %€ 405− € 203 per jaar
Schilde5 %€ 405− € 203 per jaar
Wommelgem5 %€ 405− € 203 per jaar
Kapellen5,5 %€ 446− € 162 per jaar
Wijnegem5,5 %€ 446− € 162 per jaar
Kontich5,7 %€ 462− € 146 per jaar
Brasschaat6 %€ 486− € 122 per jaar
Edegem6,5 %€ 527− € 81 per jaar
Ranst6,5 %€ 527− € 81 per jaar
Rumst6,5 %€ 527− € 81 per jaar
Schoten6,5 %€ 527− € 81 per jaar
Zoersel6,5 %€ 527− € 81 per jaar
Schelle6,8 %€ 551− € 57 per jaar
Antwerpen7 %€ 567− € 41 per jaar
Brecht7 %€ 567− € 41 per jaar
Essen7 %€ 567− € 41 per jaar
Malle7 %€ 567− € 41 per jaar
Wuustwezel7 %€ 567− € 41 per jaar
Zandhoven7 %€ 567− € 41 per jaar
Boechout7,1 %€ 575− € 32 per jaar
Stabroek7,3 %€ 591− € 16 per jaar
Hemiksem7,5 %€ 608≈ € 0
Hove7,5 %€ 608≈ € 0
Kalmthout7,5 %€ 608—
Mortsel7,5 %€ 608≈ € 0
Boom7,9 %€ 640+ € 32 per jaar
Lint8 %€ 648+ € 41 per jaar
Niel8 %€ 648+ € 41 per jaar
De 28 gemeenten van het arrondissement Antwerpen, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Kalmthout

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Kalmthout in 2026?

7,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Kalmthout hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Kalmthout bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 608 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 4 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 345 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Kalmthout is het minst belast?

Kapellen, met 5,5 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 162 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.