Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Antwerpen

Gemeentebelasting in Wijnegem in 2026: 5,5 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Wijnegem

In Wijnegem bedraagt de gemeentebelasting 5,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 446 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 166 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

14e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 2 andere gemeenten. Van de buurgemeenten is Schilde het minst belast, met 5 %: als u er woont, betaalt u € 41 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

5,5 %tarief 2026 van Wijnegem
€ 253per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 446per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
14erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Wijnegem?

Wijnegem is een gemeente in het arrondissement Antwerpen, in de provincie Antwerpen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 5,5 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 5,50 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Wijnegem (5,5 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 133− € 50
€ 2.500€ 4.596€ 253− € 94
€ 3.500€ 8.101€ 446− € 166
€ 5.000€ 15.689€ 863− € 322
Jaarlijkse gemeentebelasting in Wijnegem voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Wijnegem zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 122 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Antwerpen staat Wijnegem op de 4e plaats van 67, op gelijke hoogte met 1 andere gemeente.

Waar komt het tarief van Wijnegem vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Wijnegem hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Wijnegem zit 1,72 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Wijnegem en de buurgemeenten

Antwerpen: 7 %Schilde: 5 %Schoten: 6,5 %Wommelgem: 5 %Wijnegem: 5,5 %
  • 5 % of minder
  • van 5,1 tot 6 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7 tot 7,4 %
  • Wijnegem

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Wijnegem
Schilde5 %€ 405− € 41 per jaar
Wommelgem5 %€ 405− € 41 per jaar
Wijnegem5,5 %€ 446—
Schoten6,5 %€ 527+ € 81 per jaar
Antwerpen7 %€ 567+ € 122 per jaar
Tarief 2026 van Wijnegem en van de 4 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Schilde het minst belast, met 5 %: als u er woont, betaalt u € 41 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Antwerpen

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Wijnegem
Aartselaar5 %€ 405− € 41 per jaar
Schilde5 %€ 405− € 41 per jaar
Wommelgem5 %€ 405− € 41 per jaar
Kapellen5,5 %€ 446≈ € 0
Wijnegem5,5 %€ 446—
Kontich5,7 %€ 462+ € 16 per jaar
Brasschaat6 %€ 486+ € 41 per jaar
Edegem6,5 %€ 527+ € 81 per jaar
Ranst6,5 %€ 527+ € 81 per jaar
Rumst6,5 %€ 527+ € 81 per jaar
Schoten6,5 %€ 527+ € 81 per jaar
Zoersel6,5 %€ 527+ € 81 per jaar
Schelle6,8 %€ 551+ € 105 per jaar
Antwerpen7 %€ 567+ € 122 per jaar
Brecht7 %€ 567+ € 122 per jaar
Essen7 %€ 567+ € 122 per jaar
Malle7 %€ 567+ € 122 per jaar
Wuustwezel7 %€ 567+ € 122 per jaar
Zandhoven7 %€ 567+ € 122 per jaar
Boechout7,1 %€ 575+ € 130 per jaar
Stabroek7,3 %€ 591+ € 146 per jaar
Hemiksem7,5 %€ 608+ € 162 per jaar
Hove7,5 %€ 608+ € 162 per jaar
Kalmthout7,5 %€ 608+ € 162 per jaar
Mortsel7,5 %€ 608+ € 162 per jaar
Boom7,9 %€ 640+ € 194 per jaar
Lint8 %€ 648+ € 203 per jaar
Niel8 %€ 648+ € 203 per jaar
De 28 gemeenten van het arrondissement Antwerpen, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Wijnegem

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Wijnegem in 2026?

5,5 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Wijnegem hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Wijnegem bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 446 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 166 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 253 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Wijnegem is het minst belast?

Schilde, met 5 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 41 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.