Naar de inhoud
NL
Indexo Pro

Gemeentebelasting · Antwerpen

Gemeentebelasting in Kontich in 2026: 5,7 %

Bijgewerkt op

Bereken uw gemeentebelasting in Kontich

In Kontich bedraagt de gemeentebelasting 5,7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto per maand is dat ongeveer € 462 per jaar op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, € 150 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %).

17e laagste tarief van de 285 gemeenten in Vlaanderen, op gelijke hoogte met 1 andere gemeente. Van de buurgemeenten is Aartselaar het minst belast, met 5 %: als u er woont, betaalt u € 57 per jaar minder bij € 3.500 bruto.

5,7 %tarief 2026 van Kontich
€ 262per jaar bij € 2.500 bruto (alleenstaande bediende)
€ 462per jaar bij € 3.500 bruto (alleenstaande bediende)
17erang in Vlaanderen, op 285 gemeenten (1 = minst belast)

Hoeveel kost de gemeentebelasting u in Kontich?

Kontich is een gemeente in het arrondissement Antwerpen, in de provincie Antwerpen. De gemeenteraad legt de gemeentebelasting vast op 5,7 %: per € 100,00 belasting die u aan de staat verschuldigd bent, betaalt u € 5,70 aan de gemeente.

Bruto per maandBelasting verschuldigd aan de staatBelasting in Kontich (5,7 %)Verschil met het gemiddelde
€ 2.000€ 2.424€ 138− € 45
€ 2.500€ 4.596€ 262− € 85
€ 3.500€ 8.101€ 462− € 150
€ 5.000€ 15.689€ 894− € 290
Jaarlijkse gemeentebelasting in Kontich voor een alleenstaande bediende, berekend door de rekenmotor van Indexo op de inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft, vergeleken met het Belgische gemiddelde van 7,55 %.

Uw loonbrief verandert niet: de bedrijfsvoorheffing rekent overal met 7 % gemeentebelasting. In Kontich zal de uiteindelijke belasting ongeveer € 105 per jaar lager zijn bij € 3.500 bruto.

In de provincie Antwerpen staat Kontich op de 6e plaats van 67, op gelijke hoogte met 1 andere gemeente.

Waar komt het tarief van Kontich vandaan?

Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Kontich hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld. (Bron: Hilde Crevits, Vlaams minister van Binnenlands Bestuur.) Bron van het tarief: Waarwonen.be (secundaire bron). Kijk het na op uw aanslagbiljet.

In Vlaanderen bedraagt het gemiddelde tarief 7,22 % in 2026 (7,17 % in 2025): Kontich zit 1,52 procentpunt lager. Het tarief van aanslagjaar 2027 (inkomsten 2026) is nog niet gepubliceerd door de FOD Financiën; verschillende gemeenten hebben hun tarief al tot 2031 gestemd.

Kontich en de buurgemeenten

Aartselaar: 5 %Edegem: 6,5 %Hove: 7,5 %Lint: 8 %Rumst: 6,5 %Duffel: 6,5 %Kontich: 5,7 %
  • 5 % of minder
  • van 5,1 tot 6 %
  • van 6,1 tot 6,9 %
  • van 7,5 tot 7,9 %
  • van 8 tot 8,4 %
  • Kontich

Gemeentegrenzen: Statbel.

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Kontich
Aartselaar5 %€ 405− € 57 per jaar
Kontich5,7 %€ 462—
Duffel6,5 %€ 527+ € 65 per jaar
Edegem6,5 %€ 527+ € 65 per jaar
Rumst6,5 %€ 527+ € 65 per jaar
Hove7,5 %€ 608+ € 146 per jaar
Lint8 %€ 648+ € 186 per jaar
Tarief 2026 van Kontich en van de 6 aangrenzende gemeenten, en jaarlijkse belasting van een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto.

Van de buurgemeenten is Aartselaar het minst belast, met 5 %: als u er woont, betaalt u € 57 per jaar minder bij € 3.500 bruto. Voor een verhuizing voegt de simulator En als ik verhuis? de kinderbijslag en de belastingverminderingen van elk Gewest toe.

De gemeenten van het arrondissement Antwerpen

GemeenteTariefBelasting bij € 3.500 brutoVerschil met Kontich
Aartselaar5 %€ 405− € 57 per jaar
Schilde5 %€ 405− € 57 per jaar
Wommelgem5 %€ 405− € 57 per jaar
Kapellen5,5 %€ 446− € 16 per jaar
Wijnegem5,5 %€ 446− € 16 per jaar
Kontich5,7 %€ 462—
Brasschaat6 %€ 486+ € 24 per jaar
Edegem6,5 %€ 527+ € 65 per jaar
Ranst6,5 %€ 527+ € 65 per jaar
Rumst6,5 %€ 527+ € 65 per jaar
Schoten6,5 %€ 527+ € 65 per jaar
Zoersel6,5 %€ 527+ € 65 per jaar
Schelle6,8 %€ 551+ € 89 per jaar
Antwerpen7 %€ 567+ € 105 per jaar
Brecht7 %€ 567+ € 105 per jaar
Essen7 %€ 567+ € 105 per jaar
Malle7 %€ 567+ € 105 per jaar
Wuustwezel7 %€ 567+ € 105 per jaar
Zandhoven7 %€ 567+ € 105 per jaar
Boechout7,1 %€ 575+ € 113 per jaar
Stabroek7,3 %€ 591+ € 130 per jaar
Hemiksem7,5 %€ 608+ € 146 per jaar
Hove7,5 %€ 608+ € 146 per jaar
Kalmthout7,5 %€ 608+ € 146 per jaar
Mortsel7,5 %€ 608+ € 146 per jaar
Boom7,9 %€ 640+ € 178 per jaar
Lint8 %€ 648+ € 186 per jaar
Niel8 %€ 648+ € 186 per jaar
De 28 gemeenten van het arrondissement Antwerpen, van minst naar meest belast.

Bereken uw gemeentebelasting in Kontich

Vul uw loon en uw situatie in. Voeg een andere gemeente toe om te vergelijken. Er wordt niets verzonden: alles wordt in uw browser berekend.

De tool kon niet worden weergegeven. Laad de pagina opnieuw (Cmd + Shift + R op een Mac, Ctrl + F5 op een pc).

Veelgestelde vragen

Wat is het tarief van de gemeentebelasting in Kontich in 2026?

5,7 % van de belasting die u aan de staat verschuldigd bent, voor aanslagjaar 2026 (inkomsten 2025). Het tarief is niet veranderd ten opzichte van 2025: Kontich hoort niet bij de 24 verhogingen en 21 verlagingen die in Vlaanderen voor 2026 zijn geteld.

Hoeveel bedraagt de gemeentebelasting in Kontich bij een loon van € 3.500 bruto?

Ongeveer € 462 per jaar voor een alleenstaande bediende, € 150 minder dan het Belgische gemiddelde (7,55 %). Bij € 2.500 bruto ongeveer € 262 per jaar. Berekend op uw inkomsten 2026, in de veronderstelling dat het tarief in 2027 ongewijzigd blijft.

Welke buurgemeente van Kontich is het minst belast?

Aartselaar, met 5 %. Voor een alleenstaande bediende met € 3.500 bruto bedraagt het verschil ongeveer € 57 per jaar. Houd bij een verhuizing ook rekening met de andere lokale belastingen en, als u van Gewest verandert, met de kinderbijslag.

En nu?

Bronnen

Parameters van kracht op 1 oktober 2026. Elke parameter verwijst naar zijn bron, de officiële als die bestaat; een secundaire bron wordt als zodanig aangeduid.